luchtreiniger,luchtbevochtiger, luchtontvochtiger,venta, boneco
voor gezonde lucht
vacatures contact over airsain
Unizo e-Commerce Label Untitled Document
BNP Fortis
   HOME  |  AANBIEDINGEN  |  PRODUCTEN  |  MERKEN  |  VERGELIJK  |  ACCESSOIRES  |  MIJN AIRSAIN   
ZOEK
NIEUWS
mei 2012 (2)
maart 2012 (1)
februari 2012 (1)
januari 2012 (3)
december 2011 (1)
november 2011 (2)
oktober 2011 (1)
september 2011 (1)
augustus 2011 (1)
juli 2011 (3)
juni 2011 (1)
mei 2011 (2)
maart 2011 (1)
februari 2011 (3)
januari 2011 (7)
december 2010 (3)
november 2010 (4)
oktober 2010 (6)
september 2010 (7)
augustus 2010 (7)
juli 2010 (4)
juni 2010 (4)
mei 2010 (6)
april 2010 (5)
maart 2010 (11)
januari 2010 (7)
december 2009 (1)
november 2009 (1)
oktober 2009 (10)
augustus 2009 (9)
juli 2009 (11)
juni 2009 (12)
mei 2009 (1)
april 2009 (7)
maart 2009 (2)
februari 2009 (4)
januari 2009 (11)
december 2008 (4)
november 2008 (5)
oktober 2008 (4)
september 2008 (3)
augustus 2008 (2)
juli 2008 (5)
juni 2008 (3)
mei 2008 (2)
april 2008 (2)
maart 2008 (1)
februari 2008 (5)
januari 2008 (1)
december 2007 (2)
oktober 2007 (1)
september 2007 (3)
Home nieuws 2011-7 Stekkerhygrostaat Boneco A7056
Stekkerhygrostaat Boneco A7056 07 jul 2011 12:07 uur

Waarom gebruik maken van een hygrostaat?

Een hygrostaat is een instrument dat de luchtvochtigheid in een ruimte op het juiste niveau houdt. Een hygrostaat meet de luchtvochtigheid in de ruimte en schakelt een luchtbevochtiger of luchtontvochtiger in als dat nodig is. In de hygrostaat kan de ondergrens en de bovengrens van de wenselijke luchtvochtigheid ingesteld worden. De hygrostaat meet vervolgens met vaste intervallen of de luchtvochtigheid in een ruimte binnen de gestelde grenzen blijft.

Een hygrostaat is geschikt voor het meten én regelen van de relatieve luchtvochtigheid in een binnenruimte. De hygrostaat neemt de omstandigheden in het binnenklimaat waar, maar neemt ook actie als een vochtwaarde wordt gemeten die buiten het gebied van de gestelde grenzen ligt. Een hygrostaat dient als brein voor een apparaat dat invloed heeft op de luchtvochtigheid in een ruimte. Dergelijke apparaten zijn luchtbevochtigers en luchtontvochtigers. Een hygrostaat kan dus gebruikt worden voor zowel het bevochtigen als ontvochtigen van één of meerdere ruimtes.

Indien de luchtvochtigheid in een ruimte vaak te laag is, maakt men gebruik van een luchtbevochtiger. Droge lucht, dat wil zeggen lucht met een lage luchtvochtigheid, komt vooral tijdens de wintermaanden voor. Koude lucht bevat weinig vocht en door gebruik van de verwarming in een binnenruimte daalt de luchtvochtigheid nog verder. Té droge lucht veroorzaakt problemen met de gezondheid en veroorzaakt schade aan bijvoorbeeld houten materialen. Om dergelijke zaken te voorkomen is het wenselijk dat de luchtvochtigheid in een ruimte niet daalt beneden 40% relatieve luchtvochtigheid. Zowel in woningen, bedrijven en openbare gebouwen wordt gebruik gemaakt van luchtbevochtigers om de relatieve vochtigheid van de lucht niet beneden deze onderwaarde te laten zakken.

Bevochtigen en ontvochtigen zonder hygrostaat

Door zelf de vochtigheid in een ruimte te meten met een hygrometer kan men snel zien wanneer behoefte is aan luchtbevochtiging. Als het percentage vocht in de lucht te laag is, kan men zelf handmatig de luchtbevochtiger aanzetten. Wie op deze manier te werk gaat moet in bezit zijn van een nauwkeurige hygrometer. Een haarhygrometer behoort tot de meest nauwkeurige vochtmeters die verkrijgbaar zijn. Haarhygrometers hebben een hoge meetnauwkeurigheid en kunnen geijkt worden zodat de nauwkeurigheid eindeloos gewaarborgd blijft.

Naast het beschikken over een nauwkeurige hygrometer, is ook een consequente alertheid van de gebruiker vereist. Een aantal keren per dag dient men de luchtvochtigheid in de ruimte af te lezen en te beoordelen of de luchtbevochtiger ingeschakeld moet blijven of dat de bevochtiger moet worden uitgeschakeld. Een hygrostaat neemt deze zorgen uit handen.

Bevochtigen en ontvochtigen mét hygrostaat

Met een hygrostaat heeft men geen omkijken meer naar de werking van een luchtbevochtiger of luchtontvochtiger. Slechts eenmalig behoort de ondergrens en bovengrens van de wenselijke luchtvochtigheid te worden ingesteld. De meest wenselijke waarden voor de relatieve luchtvochtigheid in huis is een waarde tussen 40% en 60% luchtvochtigheid.

De stekker van de bevochtiger wordt in de hygrostaat geplaatst waarna de stekker van de hygrostaat in het stopcontact wordt geplaatst. Als de luchtvochtigheid in de ruimte lager is dan 40% RV zorgt de hygrostaat automatisch voor inschakeling van de luchtbevochtiger. Bij een relatieve luchtvochtigheid hoger dan 60% wordt de luchtbevochtiger automatisch uitgeschakeld (Bij ingestelde waarden 40/60). Deze wijze van vochtbeheersing blijft zich eindeloos herhalen. Vanzelfsprekend dient de gebruiker wel water in de voorraadtank van de luchtbevochtiger bij te vullen en tijdig de bevochtiger te reinigen. Na een vaste tijdsperiode dient de bevochtiger eventueel te worden voorzien van een Ionic Silver Stick, verdampingsfilter of anti-kalk patroon. Deze accessoires zijn afhankelijk van het merk en type luchtbevochtiger dat gebruikt wordt. Verder heeft men geen omkijken naar de luchtbevochtiging in de ruimte. De hygrostaat neemt het gehele meet- en regelproces van luchtbevochtiging uit handen.

Stekkerhygrostaat Boneco A7056 voor bevochtigers en ontvochtigers

Een dergelijke betrouwbare meet- en reglunit voor vocht is de stekkerhygrostaat Boneco A7056. Deze hygrostaat van Boneco is voorzien van een display en is zeer eenvoudig instelbaar. Stekker hygrostaat Boneco A7056 kan zowel voor luchtbevochtigers als luchtontvochtigers worden gebruikt. Overbevochtiging van een ruimte is bij gebruik van een hygrostaat niet meer mogelijk, evenmin als te droge lucht in een ruimte. In de hygrostaat van Boneco kan de luchtvochtigheid worden ingesteld tussen 10% en 90% relatieve luchtvochtigheid. Dit brede vochtgebied is voor nagenoeg alle toepassingen ruimschoots voldoende.

De A7056 hygrostaat van Boneco kan op alle bevochtigers en ontvochtigers worden aangesloten mits de apparaten zelf niet beschikken over een ingebouwde hygrostaat. In dat geval kunnen de twee hygrostaten de werking van elkaar nadelig beïnvloeden. Hygrostaat Boneco A7056 is een hygrostaat met stekker. Dit betekent enkel de stekker van de bevochtiger in de hygrostaat steken en vervolgens de stekker van de hygrostaat in het stopcontact steken. Bij wijze van spreken wordt op deze manier een brein aan het apparaat toegevoegd. De effectieve, nauwkeurige bevochtiging kan vervolgens beginnen.

Boneco A7056 hygrostaat in combinatie met luchtontvochtigers

Zoals eerder vermeld is de Boneco A7056 hygrostaat zowel geschikt voor aansturing van bevochtigers als luchtontvochtigers. Bij het gebruik in combinatie met luchtontvochtigers geldt dat bij een te hoge luchtvochtigheid de ontvochtiger automatisch wordt ingeschakeld. Bij een gewenste lagere relatieve luchtvochtigheid wordt de luchtontvochtiger automatisch uitgeschakeld.

Ontvochtigers worden ingezet in ruimten waar de luchtvochtigheid gedurende langere tijd te hoog is. Deze hoge vochtigheidsgraad veroorzaakt een benauwd binnenklimaat met condensvorming tot gevolg. Teveel vocht in de lucht leidt tot vochtproblemen zoals condensatie, schimmelgroei, houtrot en muffe geuren in huis. Dit zijn slechts enkele voorbeelden van veel voorkomende vochtproblemen. Teveel vochtigheid in huis kan ook leiden tot directe én indirecte gezondheidsklachten als benauwdheid en vermoeidheid. In een vochtig huis vermeerderen huisstofmijten volop zodat allergieklachten zullen toenemen.

Naast het gebruik in woningen worden luchtontvochtigers vaak in een bedrijf gebruikt om schade door vocht te voorkomen. In vochtige opslagplaatsen, vochtige werkplaatsen, vochtige productieruimten en zwembadruimten dient het overtollige vocht in de lucht effectief te worden verwijderd. Teveel vocht in de lucht veroorzaakt schade aan gebouwen, machines, opgeslagen producten en inventaris.

Een hygrostaat voor zorgeloze ontvochtiging van een ruimte

Ontvochtigers gekoppeld aan een hygrostaat voorkomen vochtproblemen op diverse plaatsen. Indien het vochtgehalte in de lucht te hoog is, wordt de luchtontvochtiger door de hygrostaat ingeschakeld. De Boneco A7056 hygrostaat is instelbaar tussen 10% en 90% luchtvochtigheid. Dit brengt veel mogelijkheden met zich mee omdat vooral bedrijfsmatig in verschillende ruimten een specifieke luchtvochtigheid gewenst is.

Toepassingen van hygrostaat-gestuurde ontvochtiging variëren van het beheersen van de luchtvochtigheid in opslagplaatsen van archieven en musea tot de ontvochtiging van de lucht in binnenzwembaden. Een hygrostaat garandeert een nauwkeurige beheersing van de luchtvochtigheid.


NIEUWS | GEZONDHEID | SERVICE | PRIVACY POLICY | SITEMAP HTML | © 2012 Airsain | 23 mei 2012